Rüyada Imamet , Imamlik Etmek görmek

 • Rüyada İmamet / İmamlık Etmek görmek

  İmam Cafer Sadık: Rüyada imamlık etmenin altı tabiri vardır: 1-Hükümdarlık 2-Adil ve insaflı hükümdar 3-İlim 4-Hayır bir iş yapmayı kastetmek 5-Menfaat 6-Emniyet.

  Kadınlara imamlık ettiğinizi görmek; zayıf kimselere vali olacağınıza… Gökyüzünden bir imamın indiğini ve bir topluluğa imamlık ettiğini görmek; o bölgede bulunan halkın rahmet göreceğine… Ölüye namaz kılmak; hâkimden yana komutanlık elde etmeye...

  İmam olmadığınız halde bir topluluğa imamlık ettiğinizi görmek; o topluluk arasında saygıdeğer bir kişi olacağınıza ve onların tıpkı imama uydukları gibi size uyacaklarına… Namazda herhangi bir bölümü eksik kıldığınızı görmek; eksik kıldığınız ölçüde insanlara eziyet edeceğinize delalettir.

  İbn-i Sîrîn: Oturarak imamlık ettiğinizi görmek; hasta olacağınıza… Bir imam görmek; gördüğünüz imamın makamınca onur ve mevki elde edeceğinize…

  Bir imamla beraber eve gitmek veya imamın size bir şey bağışladığını görmek veyahut da imamla birlikte yemek yemek; o miktar kadar sıkıntı çekeceğinize delalet eder.

  Cabir Mağribî: İmamla beraber cihat ettiğinizi görmek; imamla mescit, köy veya bir şehir üzerinde ortak olmak demektir.

Benzer aramalar

 • Rüyada görmek

Sponsor

Alfabetik rüya tabirleri

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z
Dilerseniz alttaki arama kutucuğuna aradığınız rüya tabirini yazarak daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Sponsor